Praxe

Znáte to přísloví: Šedivá je teorie a zelený strom praxe...?

Nakupujete přes internet? Dávno je pryč doba, kdy se přes internet daly nakupovat jen počítače, nebo pračky. Dnes už vlastně skoro ani nemusíte z domu, protože přes internet se dá objednat úplně všechno od potravin po střešní krytinu. Ale - jako ve všem - i zde je třeba si dávat pozor. A i internetové obchody, ač se tomu mnohdy jejich provozovatelé strašně diví, podléhají kontrole. A jak dopadla ta česká? No, dost příšerně...
IIO doporuceni k digitalizaci obecne.pdf, (239.7kB)
Naše iniciativa chce přispět k posilování cílové metodiky nejen pro veřejný sektor v tématech, kterým se dlouhodobě věnujeme. K dispozici je první naše zpracované metodické doporučení.

Předmětem tohoto doporučení je seznámit cílovou skupinu s problematikou digitalizace dokumentu a hlavně doporučit vhodný postup zejména pro uživatele mimo veřejný sektor. Dále je vhodné seznámit veřejnost se souvisejícím metodickým pokynem Ministerstva vnitra ČR k této věci a poskytnout jeho obecný aplikační výklad zohledňující praxi. Metodické doporučení vysvětluje obvyklou laickou formou obsah souvisejícího metodického pokynu MV a udává i konkrétní příklady a zdůvodnění jednotlivých postupů.

Naše iniciativa - jak už sám název vypovídá - si klade za svoji cílovou skupinu především občana. Ale proč je právě občan tak důležitý v této věci? Jakou roli vlastně občan má a jaké jeho zájmy je třeba hájit?
 

© 2009 Iniciativa informatiky pro občany
Elektronický kontakt na Kancelář, Právně-legislativní sekci, Publikační sekci, Poradnu, Webmastera