Poradna

Naše iniciativa pro vás připravila elektronickou poradnu. Jedná se o službu, kde my odpovídáme na vaše otázky. Stačí pouze napsat na poradna@iio.cz a my vám odpovíme. Ty nejčastější odpovědi pak zveřejníme v této sekci na našem webu.

Bude mi k něčemu datová schránka, když jsem občan?

Odpověď vložena dne 5.4.2009 uživatelem IIO
Ano. Datová schránka bude sloužit pro komunikaci uvnitř veřejné správy a pro povinnou komunikaci s právnickými osobami. Ale občan (nebo živnostník) si bude moci datovou schránku zřídit dobrovolně na vlastní žádost a pak bude moci zcela zdarma (na rozdíl od elektronického podpisu) využívat výhod oboustranné elektronické komunikace se státem.


Co všechno mi pomůžete zodpovědět v této poradně?

Odpověď vložena dne 5.4.2009 uživatelem Webmaster
Poradna naší iniciativy neslouží jenom pro občany, i když primárně (jak sám název IIO již napovídá) je určena k jejich dotazům. Máte nejasnosti okolo elektronizace? Chce po vás úřad něco elektronicky a vy nevíte, jak na to? Chcete naopak něco elektronicky po úřadu a on vám nevyhověl? Chcete se něco dozvědět? To jsou přesně ty situace, kdy byste se měli a mohli obracet také na naši poradnu.

Poradna funguje tak, že stačí napsat na e-mail poradna@iio.cz a my vám dotaz (snad) zodpovíme, pokud budeme odpověď znát. Ty nejčastější a nejzajímavější dotazy a odpovědi na ně, budou k dispozici v sekci Poradna na webu iniciativy.


 

© 2009 Iniciativa informatiky pro občany
Elektronický kontakt na Kancelář, Právně-legislativní sekci, Publikační sekci, Poradnu, Webmastera