Články

Portál veřejné správy nefunguje

Autor: Michal Rada
Portál veřejné správy je zase o krok dále od občanů - daly by se parafrázovat proklamace zodpovědných politiků. Jaké překvapení jsme zažili, když jsme zjistili, že mnoho služeb tohoto údajně nejkomplexnějšího portálu bez jakéhokoliv pořádného vysvětlení jednoduše nefunguje.
Dnes je celý web portálu veřejné správy nedostupný - začalo to ráno výpadkem služby Adresář PVS, která umožňuje přehledně vyhledat kontakty na všechny úřady, orgány a organizace veřejné správy a samosprávy. A to se prosím provozovatel serveru ani neobtěžoval upravit si chybovou stránku se známou chybou 404 - Nenalezeno. A po půlhodině už se nebylo možné dostat vůbec nikam - celý server jednoduše jakoby zmizel, dokonce neodpovídal ani na PING a TRACERT příkazy. Celkem slušný výpadek tak důležitého systému, obzvlášť, když kromě veřejných webových služeb obsahuje portál i takzvanou transakční část určenou právě pro veřejnou správu.

Už slyším výmluvy Ministerstva vnitra - cosi o potížích souvisejících se zavedením toho či onoho. Ale takovýhle výpadek, bez jakéhokoliv zjevného důvodu a hlavně bez jakéhokoliv vysvětlení je v dnešní době takřka nehorázný. Inu, jak je vidět, tak my kritici MV v oblasti elektronizace jsme zase měli pravdu.

Odstávky datových schránek, nefunkční portál veřejné správy - pánové a dámy na vnitru, takhle bych si (alespoň já za sebe) tu elektronizaci veřejné správy nepředstavoval.

Související zdroje:

Tento článek je součástí webu IIO

Žádné komentáře
 

© 2009 Iniciativa informatiky pro občany
Elektronický kontakt na Kancelář, Právně-legislativní sekci, Publikační sekci, Poradnu, Webmastera