Články

Vítejte na našich stránkách

Iniciativa informatiky pro občana je nezávislou odbornou platformou, jejímž cílem je především myslet na občany a hájit a prosazovat zejména jejich zájmy v době elektronizace a efektivizace veřejné správy.

Record_20130107071128.mp3, (1.8MB)
Přál bych si, aby rok 2013 byl rokem, kdy se českým ICT projektům a e-governmentu začne vracet dobrý zvuk...", řekl v telefonickém rozhovoru na téma začínajícího roku vedoucí IIO Michal Rada. Hovořil o potřebě daleko více propagovat fungující projekty e-governmentu a jejich využitelnost pro občany a i o Evropské unii a o dalším programovém období. Záznam rozhovoru je v příloze tohoto příspěvku.
Už jste si zvykli, že vám na našem serveru představujeme zajímavé sužby a on-line aplikace. Dnes se pojďme podívat do světa byzbysu a prezentací. Tvořit prezentaci spousta lidí nesnáší a považuje to doslova za psychické týrání. Dnes si ukážeme jeden z nástrojů, které mohou i těmto lidem pomoci. Zdarma a on-line.
Posledni komentare
18.03.2016 19:52:41: Super, jsem dojat) smiley${1} Furious 7 soundtrack
16.06.2015 17:27:38: jedním slovem BÍLKOVIN :-| sms rychla pujcka bez registru
Nakupujete přes internet? Dávno je pryč doba, kdy se přes internet daly nakupovat jen počítače, nebo pračky. Dnes už vlastně skoro ani nemusíte z domu, protože přes internet se dá objednat úplně všechno od potravin po střešní krytinu. Ale - jako ve všem - i zde je třeba si dávat pozor. A i internetové obchody, ač se tomu mnohdy jejich provozovatelé strašně diví, podléhají kontrole. A jak dopadla ta česká? No, dost příšerně...
Akcni plan CR OGP.pdf, (79.69kB)
Partnerství pro otevřené vládnutí (OGP) je mezinárodní iniciativa pro ztransparentnění a zefektivnění jak vládnutí, tak především dat a informací ve veřejné sektoru. Česká republika se v září loňského roku rozhodla k této iniciativě připojit na vládní úrovni, do značné míry díky nátlaku odborných organizací. Jako jednu z podmínek musí ČR zpracovat takzvaný akční plán. Na jeho přípravě se kromě veřejného sektoru podílely i neziskové organizae a odborná veřejnost a - byť poměrně krátká a ne moc efektivní - probíhala i veřejná diskuse ke vzneseným tématům. Akční plán ve verzi, v níž bude schvalován vládou máte nyní k dispozici a můžete si jej prostudovat.
Vecny zamer zakona o KB do MPR.pdf, (446.57kB)
Národní bezpečnostní úřad připravil v širokém okruhu odborné veřejnosti věcný záměr zcela nové komplexní normy v oblasti kybernetické bezpečnosti. Tento dokument je nyní k dispozici i pro vás.
Analyza ZSPI s prilohami.zip, (1.96MB)
Vláda minulý týden projednala a vzala na vědomí materiál týkající se účinnosti a využitelnosti právní úpravy svobodného přístupu k informacím a souvisejících témat. O změnách v Zákoně o svobodném přístupu k informacím se hovoří zejména v posledních dvou letech. Ministerstvo vnitra vypracovalo se svými partnery poměrně rozsáhlou podkladovou analýzu, jejíž úplně znění máte k dispozici.
ma_rack8mcjculr.pdf, (675.75kB)
Vláda ČR projednala důležitý dokument týkající se plnění strategie Smart administration a efektivizace veřejné správy. Dokument je na našem webu k dispozici, IIO se na něm aktivně podílela.
Analyza ASVS pro jednani vlady.pdf, (1.24MB)
Tento týden bude vláda projednávat jeden z nejdůležitějších materiálů v oblasti veřejné správy za poslední dobu. Ministerstvo vnitra spolu s dalšími partnery (včetně třeba i naší iniciativy) vytvořilo Analýzu aktuálního stavu veřejné správy. Analýza ve své úplné verzi je k dispozici i na našem webu.
1  
2  
3  
4  
5  
6  
 

© 2009 Iniciativa informatiky pro občany
Elektronický kontakt na Kancelář, Právně-legislativní sekci, Publikační sekci, Poradnu, Webmastera